Uprzejmie informujemy, że w dniach 07-11.09.2017 podczas  narad z kadrą kierowniczą szkół i placówek oświatowych Opolski Kurator Oświaty pan Michał Siek oraz pan Wicekurator Artur Zapała wręczyli placówkom oświatowym Wojewódzkie Certyfikaty Szkoła Promująca Zdrowie. Certyfikat jest wyróżnieniem przyznawanym placówkom, które czynnie promują idee prozdrowotne i prowadzą systematyczne oraz wynikające z potrzeb szkoły działania wpływające na utrzymanie dobrostanu jakim jest zdrowie.

Wyróżnione placówki,  które otrzymały Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie:

 1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku
 2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Januszkowicach
 3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dytmarowie
 4. Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Opolu
 5. Publiczne Przedszkole nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu
 6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Łosiowie
 7. Zespół Szkół Specjalnych w Opolu
 8. Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 38 w Opolu
 9. Publiczna Szkoła Podstawowa w Naroku
 10. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. M. Kopernika w Kujakowicach Dolnych
 11. Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich

W dniach 14-15.09.2017 w  Ośrodku Szkoleniowym ORE w Sulejówku odbyła się Krajowa Kapituła , która nadała placówkom Certyfikaty Krajowe Szkoła Promująca Zdrowie. Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy.
To prestiżowe wyróżnienie otrzyma na uroczystej gali w ORE z rąk Pani Minister dyrektor  Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim Pani Dorota Gajda –Szczegielniak oraz koordynator szkolny Pani Małgorzata Gosztyła. Będzie to siódma placówka w naszym województwie, która może poszczycić się szczególną dbałością  o zdrowie całej społeczności szkolnej. Wręczenie Krajowego Certyfikatu nastąpi w listopadzie 2017r.
 Serdecznie gratulujemy  Wszystkim nagrodzonym.
Życząc  Państwu zdrowia,  zachęcam szkoły, które promują zdrowie i pragną zwiększyć  kompetencje w tym obszarze do  skorzystania  ze wsparcia Wojewódzkiego Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz z oferty szkoleniowej RCRE. Wkrótce ruszą szkolenia dla nowych szkolnych koordynatorów (około 15 listopada), pozostało kilka wolnych miejsc. Zapraszam serdecznie.
Agnieszka Skrzydelska askrzydelska@rcre.opolskie.pl

Dokumentacja fotograficzna