„Kobieta – nieskończone możliwości…  Dobre praktyki aktywności kobiet w III sektorze”

8 marca 2018 roku w Regionalnym Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet wyjątkowo aktywnie i uroczyście. Zorganizowaliśmy I-sza część dwudniowej  konferencji „Kobieta – nieskończone możliwości…  Dobre praktyki aktywności kobiet w III sektorze”, która miała miejsce w siedzibie RZPWE w Opolu przy ul. Głogowskiej 27. II-ga część konferencji odbyła się 9 marca 2018 r. w na Zamku w Mosznej. Na konferencję zaprosił wszystkich  Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, w imieniu którego  Antoni Konopka Członek Zarządu Województwa Opolskiego, otwierając konferencję wręczył kwiaty każdej z obecnych na konferencji Pań.

Całość wydarzenia uświetnił wykład Mariusza Szczygła i występ Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych Im. T. Kościuszki w  Opolu pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka.

Organizatorami wydarzenia byli: Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji  w Opolu, Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu  i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

Program „Kobieta – nieskończone możliwości…  Dobre praktyki aktywności kobiet w III sektorze”, ,  składał się z kilku części. Były to  m.in.:

  • Spotkanie  z popularnym autorem książek, znanym redaktorem i dziennikarzem – Mariuszem Szczygłem Moja laska nebeska czyli oko w oko z Mariuszem Szczygłem
  • Wykład Małgorzaty  Kazimierczyk  Biustonosz skrojony na ciebie to zdrowie, komfort i wygoda
  • Wykład  Iwony Wierzbickiej 10 zasad zdrowego żywienia – „AJWEN Dietetyka Kliniczna Iwona Wierzbicka
  • Adam Koj, Barek Piechaczek i Mieczysław Biel zorganizowali i przeprowadzili Konkurs jazdy symulatorem jazdy SKANIĄ

Dodatkowo odbyły się warsztaty i prezentacje:

Zespół Szkół Medycznych w  Brzegu, Zespół Szkół Medycznych w Kędzierzynie – Koźlu, Zespół Szkół Medycznych – w Prudniku, Zespół Szkół Medycznych w Branicach  – masaże zdrowotne i relaksacyjne, blaster, badanie skóry, symulator odczuć osoby starszej, podometria, warsztaty terapii zajęciowej, badanie masy ciała

Zespół Szkół Medycznych w Prudniku, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu  – warsztaty kosmetyczne i fryzjerskie, stylizacje, make  up

ARKADIA – Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej – porady dermatologiczne i z zakresu medycyny estetycznej, masaże

Małgorzata Kazimierczyk „MARGOT” – porady brafitterki

„AJWEN Dietetyka Kliniczna Iwona Wierzbicka” – porady dietetyczne

NOVA – Centrum Edukacyjne – warsztaty florystyczne

Łącznie w całodziennych wydarzeniach związanych Międzynarodowym Dniem Kobiet wzięło udział około 200 osób, w tym: nauczyciele i mieszkańcy województwa opolskiego.

Wszystkim osobom, które wniosły swój wkład w uświetnienie tego dnia i  wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania.

Oprac. Hanna Franczak