Kolejny już raz zorganizowaliśmy dla dzieci pozostających w mieście półkolonie letnie w Zaczarowanym Świecie – Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE.

I znów było jak zawsze – czyli zgłosiło się więcej chętnych niż mogliśmy przyjąć. Bardzo cieszymy się, że rodzice nam ufają, a dzieciom podoba się to, co dla nich przygotowujemy. Świadczy o tym fakt, że wśród dzieci duży procent stanowią uczestnicy półkolonii zimowej lub letniej minionych wakacji.  Tyma razem program półkolonii jest bardzo bogaty i urozmaicony.

Każdego dnia dzieci mają zajęcia w naszych „zaczarowanych pracowniach”, w których poprzez zabawę uczą się czegoś nowego. Są to np. zajęcia z programowania, szyfrowania, kodowania, warsztaty plastyczne, muzyczne itd. Każdego dnia animatorzy przeprowadzają również z dziećmi fascynujące doświadczenia. Zaplanowano liczne wycieczki/wyjścia w ciekawe miejsca, gdzie półkoloniści mają również zapewnione warsztaty tematyczne np. w Muzeum Piosenki Polskiej, BPW czy w Państwowej Straży Pożarnej. Podczas tych wakacji zaplanowaliśmy trzy turnusy i właśnie trwa ostatni. Skorzysta z nich ponad 120 dzieci w wieku 6-12 lat.

Wyżywienie zapewnia nasz Ośrodek Szkoleniowy w Niwkach, co daje gwarancję właściwego poziomu i doskonałego smaku podawanych dzieciom posiłków.